Dergi Hakkında

Kün: Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Dergisi, edebiyat ve kültür üzerine nitelikli bilimsel yazılar yayımlamayı ve yenilikçi tartışmaların adresi olmayı hedefleyen, dijital, açık erişimli, hakemli, çift dilli, uluslararası bir yayındır. Kün, önceliğini Türk edebiyatı ve kültürünü konu edinen yazılara vererek, bu alanlarda çalışan yerli ve yabancı araştırmacıların bir araya gelip düşünce üretebilecekleri uluslararası bir platform oluşturmayı hedefler. Bununla birlikte, derginin sayfaları, edebiyat ve kültürle ilgili kuramsal, disiplinler arası veya karşılaştırmalı her konuda araştırmaya açıktır. İngilizce ve Türkçe yazı kabul eden dergi, Yaz (Haziran) ve Kış (Aralık) sayıları olmak üzere yılda iki kez yayımlanır. Ayrıca, her yıl bir özel sayı çıkarılması planlanmaktadır. Kün’ün kapsamında özgün bilimsel makaleler, derlemeler, eleştirel denemeler; makale çevirileri; yayın, yapıt ve gösterim incelemeleri yer almaktadır.

Duyurular

Gelecek Sayılar

06.05.2021

Gelecek Sayılar

Dergimizin gelecek sayısı için 31 Mart 2022 tarihine kadar makalelerinizi bekliyoruz. Bu tarihten sonra gönderilen yazılar, Kış sayısı için değerlendirilecektir. 

Kış sayısı için 30 Eylül 2022'ye kadar yazılarınızı gönderebilirsiniz. Bu tarihten sonra göderilen yazılar önümüzdeki yılın sayıları için değerlendirilir.

Yazı göndermek için tıklayınız.

Hakkında daha fazla bilgi edinin Gelecek Sayılar

Yeni Sayı

Cilt 1 Sayı 2 (2021): Kış
Tüm Sayıları Göster